четврток, септември 29, 2022
Google search engine
ПочетнаШтип NewsПо две години „кам-бек“ на „Штипската пастрмајлијада“, забавата кулминара со спектакуларен...
spot_img

По две години „кам-бек“ на „Штипската пастрмајлијада“, забавата кулминара со спектакуларен концерт на Јелена Розга

По 2 години пауза поради Ковид пандемијата, манифестацијата „Штипска пастрмалијада“ повторно ќе се организира.

Годинава ќе се одржи во последната недела од месец септември, кога според традицијата започнува да се конзумира овој кулинарски специјалитет.

Првата вечер гостите ќе ги забавуваат групите ДНК и Џамбо Агушеви, за да забавата кулминара со настапот на Розга.

Штипската пастрмајлија пред 11 години стана брендиран гурмански производ и препознатлив симбол на градот под Исарот, а манифестацијата ќе биде 14-та по ред.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ