четврток, септември 29, 2022
Google search engine

ШТИП NEWS

Стоилковски: ДКСК да отвори постапка за ухлебувањето на сопругата на Бочварски и нејзината сестра во штипската болница

Државната комисија за спречување на корупцијата мора да отвори постапка за испитување на вработувањето на сопругата и сестрата на сопругата на министерот Благој Бочварски...

МАГАЗИН

Нови црни рекорди во „Северна“: Македонија е европски лидер во поскапувањето на лебот

Во август цената на лебот во Европската Унија била во просек за 18 отсто повисока отколку во истиот месец од 2021 година, покажуваат податоците...

Кризата дојде и пред зимата: Млечните производи станаа изгор скапи – Кравјиот кашкавал веќе е луксуз, а цените уште ќе растат!

Годинава екстремно се зголемија и цените на млечните производи. Сојузот на синдикати пресмета дека минималната синдикална кошница за преживување на едно четиричлено семејство е над...

ОСТАНЕТЕ ПОВРЗАНИ

50,000FansLike
61,453SubscribersSubscribe
Google search engine
spot_img
spot_img
Google search engine

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ

НАЈЧИТАНИ